BUŁGARIA - ODKRYWANIE SACRUM CHRZEŚCIJAŃSTWA
Symbol oferty: 768/2647
Państwo: Bułgaria
Region: Góry Stara Płanina StaraZagora
Miasto: Szipka
Transport: Samolot
Profil wyjazdu: Pobyt wypoczynkowy, Pielgrzymka, Wyjazd rodzinny
Wyżywienie: śniadanie, Obiadokolacja
Zakwaterowanie: Hotel
Wyposażenie:
    Brak informacji
świadczenia:
przelot; transport autokarem; noclegi w hotelach ** i *** i Pensjonatach rodzinnych w pok: 2,3-os.; śniadania i gorące kolacje; ubezpieczenia KL i NNW w TU Signal Iduna; Obowiązkowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny; opieka duchowa Kapłana; opieka pilota
Cena podstawowa:
pakiet w/g świadczeń
PIELGRZYMKA SZLAKIEM SACRUM CHRZEŚCIJAŃSTWA:
BUŁGARIA

01.09. - 08.09.2018


SAMOLOTEM
PROGRAM:
Program autorski AVE
NA SZLAKU PIELGRZYMKOWYM BUDUJEMY WSPÓLNOTĘ POPRZEZ CODZIENNĄ EUCHARYSTIĘ

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Warny. Transfer do hotelu w okolicach Warny. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd do PLISKI - stolicy Pierwszego Państwa Bugarskiego. Wizyta w średniowiecznym kompleksie z ruinami murów obronnych i fundamentów. Przejazd do MADARY, gdzie znajduje się zespół archeologiczny i najsłynniejsza atrakcja tego miejsca - tajemniczy relief naskalny -Jeździec z Madary”, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO. Unikalny kamienny relief jest jedynym tego typu zabytkiem w Europie. Przejazd do SZUMENU. Zwiedzanie: Tombuł Dżamija, największy i najpiękniej zdobiony meczet w Bułgarii oraz muzeum bułgarskiego muzyka i kompozytora Pancza Wadigerowa, gdzie przy lampce szampana można posłuchać koncertu z kompozycjami muzyka. Przejazd do hotelu w okolicy Wielkiego Tyrnowa, zakwaterowanie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): kolacja z tradycyjnymi bułgarskimi potrawami połączona z degustacją wina. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ.
Śniadanie. Zwiedzanie WIELKIEGO TYRNOWA, zwanego miastem carów, dawnej stolicy Drugiego Państwa Bułgarskiego: historyczne wzgórze Carewec z Paacem Cara, Katedra Patriarchy z malowidłami pokazującymi historię państwa, imponujące ruiny twierdzy, skąd roztacza się urokliwy widok na pobliskie wzgórza i starówkę, wieża Baldwina na szczycie wzgórza. Spacer po starej ulicy handlowej Samowodska Czarszija, gdzie znajdują się sklepy z pamiątkami, warsztaty rzemieślnicze i kawiarnie. Przejazd do Kazanyka, pooonego w centralnej częci Doliny Róż, nazywanej Doliną Trackich Królów. Po drodze zwiedzanie ETARY - niezwykłego skansenu przedstawiającego życie codzienne Bułgarów w XIX w. oraz cerkwi Narodzenia Pańskiego w SZIPCE. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Kazanłyka, kolacja i nocleg.

4. DZIEŃ.
Śniadanie. Zwiedzanie KAZANYKA: Muzeum Historyczne, gdzie znajdują się znaleziska odkryte w Dolinie Trackich Królów, grobowiec z IV w. p.n.e. z bogatymi malowidłami ściennymi, wpisany na Listę UNESCO. Przejazd do wsi SKOBOLEWO, wizyta w wytwórni, gdzie prezentowana jest technologia produkcji sławnego na całym świecie olejku różanego. Przejazd do SOFII. Panoramiczny objazd stolicy Bułgarii. Spacer po mieście, po drodze sobór Aleksandra Newskiego - najbardziej znana i najwyżej położona prawosławna świątynia miasta, pozostałości dawnego miasta Serdika z IV w., pałac królewski, Teatr Narodowy, parlament, kościół św. Sofii, od której imienia miasto wzięło swoją nazwę. Spacer wzdłuż nowego bulwaru Vitosha Art, gdzie można poczuć atmosferę stolicy, gdzie znajdują się liczne butiki, sklepy, kawiarnie i restauracje. kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do RILSKIEGO MONASTYRU, zwiedzanie najważniejszego miejsca prawosławia bułgarskiego, wpisanego na Listę UNESCO. Przejazd do PŁOWDIWU, miasta siedmiu wzgórz - w IV w. p.n.e. król Filip II Macedoński zdobył istniejącą tu osadę i nazwał ją swoim imieniem. Zwiedzanie starej części miasta: rzymski teatr - jeden z najlepiej zachowanych antycznych zabytków Bułgarii, piękne domy Płowdiwu zbudowane w stylu architektury odrodzenia bułgarskiego, cerkiew św. Konstantyna i Heleny - najstarsza świątynia prawosławia w Płowdiwie, pozostałości rzymskiego stadionu. Przejazd do Asenowgradu, miasta leżącego u stóp Rodopów Zachodnich. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Baczkowa, zwiedzanie BACZKOWSKIEGO MONASTYRU, drugiego co do wielkości po Rilskim Monastyrze. Zespół klasztorny tworzą między innymi 2 cerkwie. Wnętrze cerkwi Archaniołów pokrywają wizerunki postaci i sceny z Ewangelii namalowane przez Zacharija Zografa. W cerkwi św. Bogurodzicy znajduje się ikona Matki Boskiej z 1311 r. Przejazd na wybrzeże Morza Czarnego, po drodze zwiedzanie STAREJ ZAGORY z pozostałościami rzymskiego miasta cesarza Trajana, zwiedzanie Muzeum Religii. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wizyta w Muzeum Piwa w browarze w Zagorce, gdzie przedstawiony jest proces produkcji piwa, a następnie odbywa się degustacja. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do NESEBARU, którego zabytkowa część leży na półwyspie i wpisana jest na Listę UNESCO. Miasteczko słynie z ponad 40 cerkwi pochodzących z różnych okresów. Zwiedzanie cerkwi św. Stefana z przepięknymi freskami i bogato zdobionym ikonostasem. Spacer po romantycznych uliczkach z zabytkowymi domami w stylu starobułgarskim, barami, tawernami i sklepikami z pamiątkami. Przejazd do hotelu w okolicach Warny. Zakwaterowanie. Kolacja w regionalnej, tradycyjnej restauracji z występami folklorystycznymi i tańcem na rozżarzonych węglach. Powrót do hotelu, nocleg.

8. DZIEŃ.
W zależności od godziny wylotu: śniadanie, czas wolny, transfer na lotnisko w Warnie i przelot do Polski.

BIURO ZASTRZEGA SOBIE PRAW ZMIAN W PROGRAMIE
TERMIN, CENA I WARUNKI PŁATNOŚCI:
TERMIN 01.09-08.09.208

CENA : w zależności od ilości osób
przy 40 os - 1299zł + 399 EURO *
przy 35 os - 1399zł + 409 EURO *
przy 30 os - 1499zł + 439 EURO *
* + ewentualna dopłata paliwowa ze względu na drastyczny wzrost cen paliw i wahania kursów walutowych, do ustalenia po zamknięciu listy.

Warunki płatności:
I rata: zaliczka w wys :500zl od osoby przy zapisie
II rata: płatna na ok. 60 dni przed pielgrzymką.
dopłata do pok 1-os - 100 EURO
ŚWIADCZENIA W CENIE:
- przelot
- transport autokarem
- noclegi w hotelach ** i *** i Pensjonatach rodzinnych w pok: 2,3-os.
- śniadania i gorące kolacje
- ubezpieczenia KL i NNW w TU Signal Iduna
- Obowiazkowy Turystyczny Fundusz Gwarany\\\\cyjny
- opieka duchowa Kapłana
- opieka pilota
NIE WLICZONO W CENĘ:
- koszty wstępów
- napoje do posiłków
- napoje serwowane w autokarze
- Napiwki
POLECAMY:
POLECAMY zabrać różaniec oraz ok. 100 EURO tzw. kieszonkowego

Atrakcje:
PDF    RTF

CENNIK
termin dni typ oferty grupa cenowa cena od osoby miejsca
od:2018-09-01 do:2018-09-08 8 katalogowa A 3020 PLN = 709 EUR sprawdź miejsca
 
© copyright; 24travels.com
ul. Olszówki 15
43-300 Bielsko-Biała